اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته 27 فروردین سال آینده به میزبانی تبریز برگزار می شود

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
با امضای تفاهم نامه میان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و سازمان جهانی پاراوالیبال؛
اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته 27 فروردین سال آینده به میزبانی تبریز برگزار می شود

هادی رضایی، دبیر کل فدراسیون والیبال معلولین آسیا و اقیانوسیه، از امضای تفاهم نامه میان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و سازمان جهانی پاراوالیبال به منظور برگزاری اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته خبر داد.

وی در این خصوص گفت: همان طور که قبلا اعلام شد ایران میزبانی اولین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال نشسته، معروف به سوپر سیکس، را عهده دار شده و شهر تبریز محل برگزاری اولین دوره این مسابقات خواهد بود.

رضایی افزود: به همین منظور روز گذشته تفاهم نامه ای میان سازمان جهانی پاراوالیبال و فدارسیون ورزش های جانبازان و معلولین به امضا رسید و مقرر شد این مسابقات از 27 فروردین ماه تا 5 اردیبهشت ماه سال آینده در شهر تبریز با حضور شش تیم اول دنیا برگزار شود.

مدیر تیم های ملی والیبال نشسته خاطر نشان کرد: تیم های ایران، بوسنی و هرزه گوین، برزیل، مصر، آلمان و اوکراین شش تیم اول دنیا در جدول رنکینگ جهانی هستند که مسابقات با حضور آنها برگزار خواهد شد و سه تیم روسیه، آمریکا و چین نیزبه عنوان تیم های رزرو مشخص شده اند که در صورت عدم حضور یکی از شش تیم برتر، به ترتیب جایگزین خواهند شد.

نماینده تام الاختیار سازمان جهانی پاراوالیبال در اموراجرایی لیگ جهانی گفت: این مسابقات اولین رویداد مهم والیبال نشسته در سال 2018 خواهد بود و پس از آن مسابقات جهانی و بازی های پاراآسیایی جاکارتا را پیش رو  داریم.

رضایی افزود: این مسابقات از این پس هر دو سال یکبار برگزار می شود و جای افتخار دارد که ایران میزبان نخستین دوره ی آن خواهد بود.

دبیر کل فدراسیون آسیایی والیبال معلولین تصریح کرد: از طرف سازمان جهانی به من ماموریت داده شده تا به عنوان نماینده این سازمان به تبریز سفر کنم و امکانات موجود، سالن ها و شرایط اسکان را مورد ارزیابی قرار دهم. از سوی دیگرفدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین نیز بنده را به عنوان نماینده تام الاختیار این فدراسیون در خصوص ارتباط با سازمان جهانی والیبال معلولین و امور برگزاری اولین دوره لیگ باشگاهی والیبال نشسته تعیین کرده است.

 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی