برای سهمیه پارالمپیک 2020 از سه رویداد سال 2017 کسب امتیاز می کنیم/ شش ملی پوش ایرانی در رنکینگ جهانی قرار دارند

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رئیس انجمن پاراتکواندو خبر داد:
برای سهمیه پارالمپیک 2020 از سه رویداد سال 2017 کسب امتیاز می کنیم/ شش ملی پوش ایرانی در رنکینگ جهانی قرار دارند

مسعود لشگری، رئیس انجمن پاراتکواندو در خصوص آخرین وضعیت ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی و نیز شرایط کسب سهمیه برای بازی های پارالمپیک 2020 توکیو، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در خصوص تمرینات ملی پوشان گفت: اردوی تیم ملی از 17 فروردین ماه آغاز شده و با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی اقیانوسیه به میزبانی نیوزلند که مقرر بود در اردیبهشت ماه برگزار شود، لغو شد، دعوت شدگان به اردو تمرینات خود را به صورت مستمر ادامه می دهند تا در اولین رویداد مصوب، حضور یابند.

لشگری افزود: هر کدام از رویدادهای رشته پاراتکواندو دارای امتیاز متفاوتی است و بر اساس امتیازات کسب شده  توسط تیم ها در نهایت سهمیه های آن کشور مشخص می شود. در سال 2017 سه رویداد مصوب وجود دارد که با حضور در آنها و بالابردن امتیازات، می توانیم شانس خود در کسب سهمیه های بازی های پارالمپیک 2020 توکیو افزایش دهیم.

رئیس انجمن پاراتکواندو در همین زمینه گفت: این سه رویداد شامل مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی است که تیر ماه سال جاری برگزار می شود و برای کشورهای آسیایی 40 امتیاز و برای سایر کشورها 20 امتیاز دارد، دومین رویداد مسابقات جهانی است که مهرماه به میزبانی انگلستان برگزار می شود و دارای 100 امتیاز است و سومین رویداد نیز مسابقات آیواز به میزبانی پرتغال خواهد بود که آذر ماه سال 96 برگزار می شود و این رویداد نیز 60 امتیاز دارد.

وی خاطر نشان کرد: هر تیمی که در مسابقات بیشتری شرکت کند، در جدول رنکنیگ جهانی شرایط بهتری خواهد داشت و شانسش برای کسب سهمیه نیز بیشتر می شود. در حال حاضر از 8 ملی پوش تیم پاراتکواندو، 6 نفر دارای رنکینگ جهانی یک تا هفت هستند و امیدواریم در سه رویداد پیش رو نیز ضمن ارتقا جایگاه ملی پوشانمان به شرایط بهتری دست پیدا کنیم.

لشگری افزود: اردوی ملی پوشان با حمایت فدراسیون تکواندو به صورت مستمر تا تیر ماه، زمان اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در جریان خواهد بود و با وجود میانگین سنی 22 سال در اعضای تیم ملی، از تیم جوانی بهره مند هستیم.

سجاد جوانبخت (خراسان رضوی)، سعید صادقی پور (یزد)، مهدی پور رهنما (گیلان)،اصغر عزیزی( آذربایجان شرقی)،احمد نریمانی (مازندران)، محمود جعفر زاده (اردبیل)، محمد رضا شعبانی (قم) و رضا علیرضایی(البرز) هشت ملی پوش تیم پاراتکواندو هستند که آمادگی های لازم را زیر نظر پیام خانلرخانی، سرمربی تیم ملی بدست می آوردند و مسعود لشگری نیز به عنوان سرپرست اردوی تیم ملی، در کنار پاراتکواندوکاران کشورمان حضور دارد.

دسته: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی