برگزاری مسابقات جهانی لندن و رقابت های قهرمانی کشور زیر نظر IPC

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رضایی از رویدادهای مهم سال 96 خبر داد:
برگزاری مسابقات جهانی لندن و رقابت های قهرمانی کشور زیر نظر IPC

با نزدیک شدن به آغاز سال جدید،بهمن رضایی، رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین پیرامون مهم ترین رویدادهای این انجمن در سال 95 و نیز برنامه های پیش رو دو و میدانی در سال 96، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص گفت: سال 95 سال پرکاری برای انجمن بود و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، حضور در بازی های پارالمپیک ریو و پیش از آن اردوهای تدارکاتی و نیز مسابقات آسیایی که در آستانه سال 95 و اوایل آن برگزار شد،  مهم ترین رویدادهای دو و میدانی در سال 95 به شمار می رود و علاوه بر مدال هایی که در مسابقات آسیایی و بین المللی به دست آمد، 12 نشان از مدال های کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ریو نیز به نام دو و میدانی ثبت شده است.

رضایی خاطر نشان کرد: سال جدید نیز سال پرکاری برای انجمن خواهد بود و رویدادهای متعدی را پیش رو داریم. مسابقات جهانی تایلند که ویژه گروه ورزشکاران با  هوش میانه تدارک دیده شده، که به همین منظور سه مرحله اردو در نظر گرفته شده است، رقابت های قهرمانی کشور که اردیبهشت ماه زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک و با حضور ناظر این کمیته برگزار می شود و نزدیک به 450 ورزشکار خانم و آقا با حضور در این رقابت ها شرکت می کنند و تاثیر بسزایی در انتخابی تیم ملی بزرگسالان و جوانان دارد.

رئیس انجمن دو و میدانی افزود: در رقابت های قهرمانی کشور سال 96، ورزشکارانی که دارای IPC کد هستند، رکوردشان در جدول رنکینگ جهانی به ثبت می رسد و در واقع بدون اینکه اعزامی صورت گرفته باشد، ورزشکاران می توانند رکورد جهانی خود را ارتقا دهند.

وی در ادامه اضافه کرد: مسابقات جهانی لندن 2017، مهم ترین رویداد دو و میدانی معلولین پس از بازی های پارالمپیک است که تیر ماه سال آینده برگزار می شود و پس از آن در مرداد ماه مسابقات جهانی جوانان در کشور سوئیس را پیش رو داریم. در بخش جوانان دیگر رویداد مهمی در سال 96 برگزار می شود، بازی های پاراآسیایی جوانان به میزبانی امارات است و در پایان باید به حضور چهار نماینده از کشورمان در مسابقات کشورهای اسلامی به میزبانی باکو اشاره کنم که این مسابقات نیز اردیبهشت ماه سال 96 برگزار می شود.

رضایی در پایان گفت: با توجه به اینکه جوانان در مسابقات جهانی لندن شرکت نمی کنند، مسابقات قهرمانی کشور فرصت بسیار خوبی است تا از خلال آن نفرات تیم ملی جوانان را برای اعزام های در نظر گرفته شده، انتخاب کنیم. از مهر ماه سال آینده نیز اردوهای مسابقات پاراآسیایی جاکارتا شروع می شود و در نظر داریم به نسبت بازی های پاراآسیایی اینچئون پر تعداد تر ظاهر شویم.

انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی