تیم ملی دو و میدانی پارالمپیکی ایران با ترکیب 13 ملی پوش به مسابقات کشورهای اسلامی اعزام می شود

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین اعلام کرد:
تیم ملی دو و میدانی پارالمپیکی ایران با ترکیب 13 ملی پوش به مسابقات کشورهای اسلامی اعزام می شود

بهمن رضایی، رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین از اعزام 13 ملی پوش از دو و میدانی کاران جانباز، معلول، نابینا و کم بینا خبر داد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون اعزام تیم ملی دوو میدانی ایران به بازی های کشورهای اسلامی باکو گفت: در بخش جانبازان و معلولین 5 ورزشکار و در بخش نابینایان و کم بینایان 8 ورزشکار به این مسابقات اعزام می شوند که همگی در قالب تیم ملی دو ومیدانی ایران در بازی های کشورهای اسلامی حضور خواهند یافت.

رضایی افزود: طبق اعلام برگزار کننده مسابقات در قسمت معلولیت های جسمی و حرکتی تنها رقابت های کلاس های F56 و F57 در مواد پرتاب وزنه و دیسک برگزار می شود و البته باید گفت چون میزبان مسابقات در این دو کلاس و ماده قوی تر هستند، رقابت ها را نیز محدود کردند.

رئیس انجمن دو و میدانی خاطر نشان کرد: پنج ورزشکاری که از فدراسیون جانبازان و معلولین انتخاب شدند، افرادی هستند که نفرات اول و دوم کلاس و ماده خود به شمار می روند و سه نفر از آنها به تازگی در بازی های پارالمپیک ریو حضور داشتند.

وی گفت: در بخش نابینایان و کم بینایان نیز 8 ورزشکار به این رقابت ها اعزام می شوند که مسابقات آنها در مواد پرتابی، دو ها و پرش ها برگزار خواهد شد.

رضایی اعلام کرد: برای اولین بار است که در مسابقات کشورهای اسلامی، رقابت های بخش معلولین با افراد غیر معلول همزمان با هم برگزار می شود و طبق آخرین اعلام حدود 40 کشور برای شرکت در این رویداد ورزشی اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس انجمن دو ومیدانی گفت: تمرینات این ملی پوشان به صورت غیر متمرکز برگزار شده و یک اردوی متمرکز که متصل به اعزام نیز هست برای آنها در نظر گرفتیم که از 16 تا 23 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

در بخش جانبازان و معلولین جاوید احسانی شکیب، علی محمدیاری ( تهران)، مهدی مرادی (زنجان)، جواد دلاکه ( گیلان)، علیرضا قلعه ناصری ( خوزستان) به این مسابقات اعزام می شوند و در بخش نابینایان و کم بینایان نیز وحید علی نجیمی، سامان پاکباز ( کهکیلویه و بویراحمد)، امیر خسروانی ( فارس)، آرش خسروی، حسین سعیدی، سید عرفان حسینی، سجاد نیک پرست ( بوشهر) و مسعود حیدری ( لرستان) ملی پوشان اعزامی به این مساباقت هستند.

بازی های کشورهای اسلامی از 24 تا 31 اردیبهشت  ماه به میزبانی باکو برپاست.

انجمن: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی