نگاه کمیته ملی پارالمپیک به مسائل آموزشی پر رنگ تر خواهد شد/ پیش بینی حضور 35 هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک 96

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری مراسم روز ملی و هفته پارالمپیک:
نگاه کمیته ملی پارالمپیک به مسائل آموزشی پر رنگ تر خواهد شد/ پیش بینی حضور 35 هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک 96

نشست خبری مربوط به برگزاری دهمین مراسم بزرگداشت روز ملی و هفته پارالمپیک امروز با حضور دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، دبیر ستاد اجرایی هفته پارالمپیک و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مسعود اشرفی دبیر کل ملی پارالمپیک در این نشست خبری اظهار داشت: ما پس از بازی‌های پارالمپیک 2000 سیدنی با بررسی‌هایی که انجام دادیم مشاهده کردیم که ورزشکاران این حوزه با افزایش سن روبرو هستند. در پارالمپیک سیدنی 17 جانباز و 24 معلول در 2004 آتن، 24 جانباز و 66 معلول، در 2008 پکن، 5 جانباز و 67 معلول، در 2012 لندن 4 جانباز و 75 معلول و در 2016 ریو 8 جانباز و 103 معلول را اعزام کردیم که این روند نشان دهنده همان نکته‌ای است که عنوان شد.

وی افزود: در سال 79 موضوع توجه به ورزش همگانی در کمیته پارالمپیک پررنگ و منجر به تشکیل کمیته ورزش همگانی و انتخاب روز پارالمپیک شد. در نخستین مراسم بزرگداشت روز و هفته پارالمپیک 300 ورزشکار فقط در تهران حضور داشتند که این جمعیت هر سال افزایش یافت به طوری که این مراسم در سال 95 با حضور بیش از 40 هزار ورزشکار معلول در 31 استان برگزار شد. باید به این نکته هم اشاره کنم که از سال 84-85 ایده روز پارالمپیک که توسط ایران به وجود آمد در سایر کشورهای دنیا نیز اجرایی شده است.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه روز 24 مهر به عنوان روز ملی پارالمپیک در تقویم ثبت شده است، ادامه داد: نگاه ما به مسائل آموزشی معلولین در 5 سال آینده پررنگ‌تر خواهد بود.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در ادامه نشست خبری گفت: نزدیک به 35 هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک امسال شرکت کنند و مقرر شده به شرکت کنندگان در این مراسم یک تی شرت و توپ ورزشی اهدا شود. البته پیش بینی ما حضور تعداد بیشتری از شرکت کنندگان است اما از سوی دیگر با محدودیت هایی روبرو هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا میهمان ویژه‌ای برای مراسم امسال به تهران خواهد آمد یا خیر، گفت: تصمیم داشتیم یکی از مسئولان رده‌بالای کمیته بین‌المللی پارالمپیک را دعوت کنیم. حتی رئیس جدید این کمیته ابراز علاقه کرده بود که در برنامه‌ ما شرکت کند اما این فرصت فراهم نشد و فقط پیام ویدئویی وی به نمایش درمی‌آید. ما همچنین لیستی از مسئولان مشارکت کننده را نیز تهیه کرده و آنها را دعوت می‌کنیم حضور این افراد بیشتر مربوط به پذیرش مسئولیت اجتماعی در قبال معلولین می‌شود که امیدواریم آنها را در جنبش روز پارالمپیک ببینیم.

اشرفی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: آنچه از رسانه ها توقع داریم این است که به همان موضوع مسئولیت اجتماعی توجه کنند چرا که این کار می‌تواند ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کند و تلاش‌ها نیز زودتر به ثمر برسد.

در ادامه این نشست خبری حسین شهریاری دبیر ستاد هفته پارالمپیک اظهار داشت: ما 3 موضوع اصلی را در نظر گرفته‌ایم که عبارتند از هدف از برگزاری مراسم، نقش سازمان‌ها و نهادهای مشارکت کننده و نحوه اجرایی کردن روز و هفته پارالمپیک در تهران. پیش‌بینی کرده‌ایم که 35 هزار نفر در مراسم امسال شرکت داشته باشند البته ظرفیت بیشتری وجود دارد ما برای این کار یک ستاد اصلی متشکل از نهادهای اصلی و یک ستاد اجرایی متشکل از کارکنان فدراسیون و کمیته پارالمپیک را تشکیل داده‌ایم و قرار است برنامه‌ها حول دو محور توسعه ورزش همگانی و فعالیت‌های آموزش صورت بگیرد.

وی ادامه داد: مراسم روز پارالمپیک در تهران در مجموعه ورزشی میلاد نور در روز 26 مهرماه از ساعت 8:30 تا 12 ظهر برگزار می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم 3 هزار نفر در آن شرکت کنند.

دسته: 

نظرات (0)

شما اولین کسی باشید که نظر می دهید.

CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی